MIMOŇSKÉ VÁLKY XIII.


Tak to byla teda horská dráha.. V květnu jsme MV 13 oplakali, ale nevzdali se a bojovali. K tomu, že v srpnu nakonec byly, nám pomohlo vstřícné stanovisko zastupitelstva obce Ralska a především pan ing. Oldřich Haas z Krajské správy silnic, za což jim ještě jednou děkujeme. Doba od povolení do konce srpna byla na přípravu tak veliké akce docela šibeniční, ale celý štáb pořadatelů udělal vše proto, aby se povedla. Proto chci poděkovat všem, kteří se na nich aktivně podíleli, každý z nich si to určitě zaslouží.
S ohledem na tragickou událost v minulém roce byla naší nejvyšší prioritou bezpečnost všech účastníků, proto tolik kontrol, zákazů, ochranky a policajtů. Rozumní z vás pochopili, pro ty ostatní bychom museli asi MV 13 pořádat v kleci.. Vím, ne všechno bylo tak, jak jsme avizovali, ne všechno se podařilo, je mi jasné, že se daly najít nedostatky, o to víc si ceníme vašich názorů na diskuzi, které většinou hodnotí MV 13 jako akci povedenou.
Co teď aktuálně děláme? Naším prvořadým úkolem je vyjednat s kompetentními úřady pronájem letiště pro plánované termíny v roce 2009 – MV XIV.8.-10.května 2009 , MV XV. 21.-23.srpna 2009 , abychom měli na přípravu MV 14 a MV 15 dostatek času, před vydáním je DVD z MV 13. Jak jsme zde už avizovali, z důvodu vysokého nájmu letiště se už neuskuteční HighSpeed Meetingy, což nás velice mrzí, o to více se budeme snažit uspořádat Mimoňské války. Sezóna roku 2008 se tedy pomalu chýlí ke konci…

Monika MV