MIMOŇSKÉ Války XV.


Je třetí srpnový a předposlední prázdninový víkend, což pro české příznivce tuningu, rychlých aut a hlasité muziky znamená největší tuningový svátek.
Celý rok se spousta tunerů zavírá do garáží, dílen, stodol a bůh ví, kam ještě jen proto, aby pak na mega-akci Mimoňské války oslnili a překvapili něčím novým, originálním, zkrátka aby se pochlubili svými výtvory ostatním. Stejně tak se i pořadatelé celý rok zodpovědně připravují na nekonečné davy návštěvníků, kterým se rok od roku snaží nabídnout stále lepší a kvalitnější služby, zajistit maximální bezpečnost, potěšit a zaujmout všechny jejich smysly. I z těchto důvodů je areál bývalého letiště ve vojenském prostoru Ralsko zcela ideální.
Jako pokaždé i letos byl přístup na tuning party možný z několika stran, takže se zde netvořily dlouhé fronty (což byla a bohužel stále je slabina mnoha tuningových srazů), kde po zaplacení obdržel každý návštěvník od pořadatelů program s mapkou letiště, pokyny o bezpečnosti a další důležité informace (např. číslo na místní záchrannou službu, nebo odkaz na hlavního pořadatele). Jako bonus dostalo každé auto pytel na odpadky (jeden z mých přátel žil asi hodinu v domnění, že dostal zelenou pláštěnku) a samolepku (potvrzení o zaplacení vstupu) na přední sklo.
Samotný program začal jako vždy již v pátek večer. Do 21:00 si mohl každý střízlivý!!! Řidič zkusit sprint na 400m, slalom a rychlostní zkoušku. Kdo se chtěl pokochat pohledem na ladné ženské křivky, mohl ve 20:00 shlédnout dámskou erotickou myčku, ten, kdo se raději hýbe sám, mohl až do sobotního rána tančit při Dream dance tuning night. Třešničkou na dortu byla v pátek večer módní přehlídka modelingové agentury Reas Agency, v sobotu pak dámský striptýz a body painting.
Samozřejmostí na Mimoňských válkách bylo také mnoho stánků s občerstvením a s doplňky pro plechové miláčky, ale také oddychové atrakce pro dětičky.
Sobota byla hlavně a především o autech. Hlavním lákadlem byl opět sprint na 400m, ale statečně mu konkurovaly drifty, slalom, gumování, rychlostní zkouška, nebo letošní novinka ve formě závodů Supermoto, na které přijeli motocyklový závodník Jakub Smrž, zpěvák Václav Noid Bárta či pornoproducent Robert Rosenberg. Že není důležitá jen rychlost, ale také krása a hudba čtyřkolých členů rodin, dokazoval stoupající počet zájemců v soutěžích Best car audio, či Tuning cup ČR 2009. Kdo z návštěvníků hledal opravdovou inspiraci, mohl donekonečna procházet sekcemi V.I.P. a Libovek, kde spoustu lidí asi hodně přemýšlelo, co že to bylo původně za sériová vozidla. Komu ani toto nestačilo, mohl nastoupit do jednoho z vrtulníků a sledovat několik minut celý tento mimoňský mumraj z výšky.
Na závěr bysme měli poděkovat pořadatelům, za skvěle zvládnutou akci, která byla nejen plná super programu, ale také perfektně zabezpečená díky přítomnosti profesionální bezpečnostní agentury a Policie ČR a dále jim popřát mnohem více návštěvníků, abychom se na této akci mohli i přes rostoucí finanční náklady na organizaci a zabezpečení nadále setkávat.
Veronika Němcová, fa FOREA